Õlletootja eesmärk ei olegi raha teenida?

Lugesin turundusuudiskirjast intervjuud Katrin Vernikuga, kes on üks tore inimene ja A le Coq’i turunduspealik. See lõik jäi silma:
Kui võrrelda Limpat (AP – A le Coqi limps) ja Lottet (AP – konkurentide limps), kes näevad küll natuke sarnased välja, siis ärihuvid nende karakterite taga on erinevad. Meie soov on Limpa karakterit võimalikult laiali suunata, Lotte taga on aga huvi karakteri pealt võimalikult palju teenida.
Mina vallandaksin turundusdirektori, kes vastandub raha teenimisele “asjade laiali suunamise” kasuks. Ja Katrin ise ilmselt vallandaks ka. Nii et nimetame asju ikka õigete nimedega, eks.

3 comments

 1. ...

  äkki Katrin mõtles, et Lotte karakteri puhul on eesmärk seda erinevatele tootjatele müüa ja teenida karakteri kasutusõiguse müügi pealt,
  samas kui Limpa puhul antakse šampooni- ja jäätisevalmistajatele karakter poolmuidu,
  kuna A le Coqi äriline huvi on teenida limonaadi enda pealt.
  Seetõttu ongi neile kasulik Limpat võimalikult palju laiali suunata, et see vaataks vastu iga nurga pealt ja ei peaks raha panema turunduskampaaniatesse Limpa karakteri tuntuse hoidmiseks.
  Vähemalt mina sain sellest nii aru. Ja Katrinit ei vallandaks.

 2. Andrus

  Täiesti nõus. Aga pane tähele, et ärihuvi ei ole seejuures erinev. Ka Limpa omanik tahab “võimalikult palju teenida”, seda aga turunduskulude vähendamise, mitte tegelaskuju kasutusõiguse müümise pealt. Veel puust ja punasemalt – see on nagu katla väide, et pada on must, erinevalt pajast endast, mis on lihtsalt nõgine ja pesemata.
  h

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.