UK-sse tööle – veel paar asja, näiteks see, et küsija suu pihta ei lööda

Pangad

Olgu öeldud veel üks asi UK pankade kohta. Kujuta ette pilti, kus ühel pool seisab Metsiku Lääne kiireim püstolitõmbaja ja teisel pool saareriigi pank. Õhk on pinevusest paks, aknad on täis ehmunud näoga pealtvaatajaid ja ainukeseks hääleks on uluv tuul. Äkitsi liigub kauboi käsi püstolikabuuri poole – aga veel enne, kui tema sõrmed rauda puudutavad, on pank välja kirjutanud 30-40 naelase trahvi hilinenud otsekorralduse või overdraft‘i eest.
Kogesin paar nädalat tagasi seda ebamaist kiirust oma nahal. Üüri otsekorralduse päeval oli kontol paarsada naela puudu. Kui päev hiljem kontole raha juurde saabus, oli juba varahommikul ukse vahelt sisse libistatud kiri, et minu kontolt võetakse trahviks 35 naela. Mõttes siunasin küll ennast, küll panka, ja otsustasin seda õppetunnina võtta, teadmata päris täpselt, mille õppetund see oli. Täna siiski igaks juhuks helistasin panka, selgitasin olukorda ja palusin kaaluda selle trahvi tühistamist. 30 sekundit hiljem teatas naishääl telefonis, et trahv on tühistatud ja et kas ta saab minu heaks midagi veel teha. Minu meelest oli ta sellega teinud piisavalt, et ma edaspidi julgen Lloyds TSB-d ka teistele soovitada. Veel soovitan ma kõikidele, kellel kunagi on UK pangatrahvidega tegemist, alati ja igal juhul selle tühistamist taotleda. Nagu teistega rääkides aru sain, polnud see esimene ega viimane kord, kus trahv lihtsasti tühistati.

Töö leidmine


Täna kirjutas blogilugeja Viljar: Lugesin huviga teie postitust seoses inglismaal elamise ja sealsete asjaajamistega. Asjalik jutt, mis kulub täitsa ära. Kuid mul tekkis küsimus, et ehk oskaksite soovitada ka töö leidimist saareriigis?.
Üks hiljuti Londonisse saabunud tuttav teadis soovitada Gumtreed ja Londonjobsi. Ise leidis ta töökoha ühte peenesse hotelli CV ise kohaleviimisega. Erialaseid töökuulutusi on alati vastava valdkonna ajalehtedes-ajakirjades ning poed-baarid otsivad töötajaid ka siltidega akendel. Midagi juurde ei oska lisada, kuna pole ise aktiivse tööotsimisega kokku puutunud.

One comment

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.