Actimel, kas tunned keerulise kampaania efekti?

Ma olen Actimeli ostnud juba aasta või paar. Kui nüüd mõni nädal tagasi selle riiuli kõrval flaierit silmasin, viskasin pilgu peale. Et äkki on midagi kasulikku kirjas. Aga kirjas oli hoopis küsimus Kas tunned Actimeli efekti? ja lubadus raha tagasi maksta, kui klient Actimeli efekti ei tunne. Aga. Selleks et raha tagasi saada, pidi mitte tundma Actimeli efekti, täitma avalduse, hoidma alles tšeki, lõikama välja kahe nädala siltide triipkoodid ning põhjendama vähemalt 20 sõnaga, miks ma tahaksin või ei tahaks seda jooki oma sõpradele ja sugulastele soovitada.
Ma ei saanud hästi aru, miks kampaanias osalemise avaldus peaks olema keerulisem kui avaldus pangakonto avamiseks või kuskile tööle kandideerimiseks. Ime, et ei pidanud viima kahte topsikut pruunika sisuga, millel sildikesed “enne” ja “nüüd”. Ja seegi pole ime, et seni on sellistel kampaaniatel olnud vähe osalejaid.
Ma siis otsustasin minna vapralt sinna, kuhu ükski inimene ei ole varem läinud, ja osaleda. Ostin korraga hulga Actimele, jõin ära, efekti ei tundnud, kogusin kokku paberid, jätsin alles tšeki, kraapisin kahe erineva pastakaga avaldusele oma nime ja aadressi* ning vastasin alljärgnevalt küsimusele, kas ma tahan Actimeli teistele soovitada:


Ei. Peamiselt seepärast, et ainuke efekt, mida ma tundsin, oli see, et raha kulus rohkem. Ja kui ainus eesmärk on, et raha kuluks rohkem, on olemas ka kallimaid tooteid kui Actimel. Ja odavamaid.
Andrus Purde, õnnetu tarbija.
Kampaania.png
Eks näis siis, kas läbin kadalipu ja saan oma 82.60 tagasi või mitte. Ja et tegelikult saaks sellise kampaania ka lihtsamini teha. Danone inimesed, kui seda siin loete, ja niikuinii mulle raha kandma hakkata, kandke kohe rohkem – sest niikuinii kampaania jooksul palju raha tagasi ei küsita – siis ma pärast ütlen, kuidas.
* Avaldus oli tehtud nii libedale kriitpaberile, et sinna kirjutada ei saanud. Kratsides sai aga väga kenasti sõnu moodustada.

6 comments