Lost and found

Järgnev on võibolla parim nõuanne, mida mul kunagi kellelegi anda on – hoia rahakoti vahel oma visiitkaarti või vähemalt telefoninumbrit. Reedel rongiga Londonist välja sõites leidsin istmete vahelt rahakoti, mis oli ilmselt värskelt sinna jäetud, dokumendid ja raha kenasti alles. Ainus, mida rahakoti vahelt ei olnud leida, oli number, kuhu helistada. Rahakoti omaniku pangast, kuhu kõne võtsin, lubati talle minu number edastada, aga siiamaani pole keegi ühendust võtnud. Teades Inglismaa pankasid võib muidugi täiesti olla, et nad postitavad talle sellekohase kirja rahakoti kaotamisest ülejärgmise kuu 20. kuupäevaks, nii et ma jätkan ootamist. Ja kui tead kedagi Jacqueline Harperi nimelist, saada ta palun minu jutule.
Täiendus uue päeva hommiku seisuga. Rahakoti omanik helistas kell 8.50 ja tuleb sellele õhtul järele.
Täiendus uue päeva tööpäeva lõpu seisuga Jacqui käis rahakotil järgi ja oli väga rõõmus. Ühtlasi sain teada sellise heateo turuhinna – 10 naela. Niipalju ta mulle tänutäheks pakkus ja oli natuke segaduses, kui ma seda vastu ei võtnud. Heh, kui ma oleks tahtnud raha, oleks ma seda tema rahakotist isegi võtta osanud.

4 comments

 1. Ivar

  Siis käib see asi Inglismaal teisiti, kui meil. Mina sain hiljuti, kui ma oma rahakoti kaotasin (Või varastati see ära – leidja ütles, et nägi mingit tatikate kampa seda ära viskamas), üllatuse osaliseks kui natuke peale koti kaotamist pangast helistati, ühendati mind sujuvalt leidjaga, kes neil liini otsas oli, ja ma juba tund aega peale koti kaotamist selle tagasi olin saanud. Vot see on infoühiskond!
  (Tunniajane viivitus oli suures osas põhjustatud sellest, et ma olin jõudnud rahakoti kaotamise kohast eemale minnna ja tuli tagasi tulla)

 2. Teooria

  Kas Londonis mingit leiubüroo sarnast asja mitte ei ole? Lost Property Office
  Äkki saab sinna viia või ootad leiutasu 😉
  Ise hoian rahakotis lipikut enda telefoninumbriga (juhuks kui kaotan ja leidja on aus) ja isa telefoninumbriga (juhuks, kui minuga midagi juhtub)
  Siiani ei ole vaja olnud, aga abiks ikka.

 3. Andrus

  Facebookist ja Google’ist otsisin esimesena, aga ei leinud sealt ühtegi sellenimelist londonlast. Kuna aga panga kaudu sai omanik minuga juba ühendust, siis kirst suletud.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.