Eesti umbes kahesaja sõnaga

Skype’i ühel wikilehel on aeg-ajalt täienev ja muutuv stiiliraamat, kus muu hulgas on lõik Skype in 200 words or so. Seal on lühike kirjeldus, mis loom see Skype selline on. See on nii lihtne, et jääb peaaegu ise meelde ning see on osutunud kasulikuks väga erinevates olukordades, vestusest vanaemaga kuni Korea ajakirjanikega suhtlemiseni. Olles ise tootes saba ja sarvedega sees on raske mitte takerduda toote üksikasjadesse ja anda paari lausega hea ülevaade. Ja kui hoogne algus tehtud, võib mõnest vestluskaastast huvitanud tahust juba pikemalt rääkida.
Olen järjest enam hakanud puudust tundma samal põhimõttel lühikesest kirjeldusest Eesti kohta. Just vaatasin EAS-i, Wikipedia ja riik.ee lehtedele – ei midagi. On olemas põhjalik info meie raske ajaloo ja Eesti rahareformi kohta, aga selle infoga väga kaugele ei jõua. Või teab keegi mõnda Kesk- või Ida-Euroopa riiki, millel ei oleks kirevat ajalugu ja palju jändamist rahaga? Tahaks aga näha paari hästi koostatud lauset, kus oleks kirjas, palju meid on, mida me teeme ja mille poolest meid tunda võiks (kui juba tegemiseks läheb, siis võiks see ka kirjas olla, kuidas on inglise keeles põlevkivi). Olen kindel, et see ei voolaks mööda külgi maha kellelgi, kes vähekenegi reisib.
Kui tead kuskil mõnda kirjeldusele vastavat teksti, oleksin väga tänulik, kui mind selleni juhatad. Ja kui seda pole, loodan EAS-i peale. Teades, et suusõnaline reklaam on kõige parem reklaam, ja et igas sadamas on eestlane, oleks selle tegemine võibolla kõige parema tasuvusega asi, mida nad kunagi teha saavad.
PS. Google.co.uk pakkus otsingule Eesti selliseid naljakaid seoseid
google%20estonia.png

2 comments

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.