Johanson, Taavet, Alan, Sten ja Andrus on tagasi. Ja elus.

Tallinnas, 8. detsembril – Täna naases Kuubalt Eesti delegatsioon, kes võttis osa Fideli sünnipäevapidustustest, tutvus Kuuba kultuuriväärtustega, köögi ja käimlatega ning pani aluse riikidevahelisele ametlikule suhtele, mida kumbki pool niipea unustada ei suuda.
Kuigi rahvusvahelises meedias oli kõlanud, et Fidel oma sünnipäevapidustustel tervislikel põhjustel ei osale, oli see vaid suitsukate. Teeneline riigipea võõrustas allakirjutanuid omaenda kodus, pakkus maitsvat torti ja siunas oma ihuarsti, kes käsib teenekal riigipeal elada 140-aastaseks. “Te ei kujuta ette, kui raske on siin riigis kasvõi 80-aastaseks elada”, kurtis seltsimees Castro. Tõepoolest, Eesti delegatsioonil oli isegi vaid kolmenädalase visiidi jooksul korduvalt tervisega probleeme, mis tavaliselt siiski leebusid peale hommikust õlut.
kuubasoomukparaadil.jpg
Peale külaskäiku võttis delegatsioon osa ka paraadist, imetledes Kuuba võimast militaartehnikat ning toorest jõudu, mida kohalik politsei lausa õhkas välja.
politseikarmkasi_jajalg.jpg


Pidustustest vabal ajal tutvus delegatsioon kultuuriväärtustega, näiteks kohaliku holliwood boulevardiga, millele olid oma käejälje jäädvustanud Kuuba kuulsaimad näitlejad läbi aegade.
kohalikhollywoodboulevard.jpg
Peale meelierutavaid päevi Havannas, jäi meil aega ka rannamõnude nautimiseks, lohesurfiks ja hämaramatel hetkedel ka enda rummist tagurpidi joomiseks.
rannamonud.jpg
taiestitagurpidi.jpg
Nii Kuuba kui Eesti välisministeeriumi meelest võib visiidi lugeda edukaks. Juba järgmisel kuul saabub Eestisse Kuuba delegatsioon, kes õpetavad kalapuuduse üle kurtvatele Eesti kaluritele snorkeldamisvarustusega homaaride püüdmist. Eestist sõidab aga Fideli päikese alla Kaitseliit, kelle ülesandeks on vangistada või maha lasta kõik saare kokad. Seni jääb Eesti saatkonnas Varadero rannas puhuma perfektne tuul 12-meetrise lohe jaoks. ¡Cuba libre!
Lisainfot saab Kuuba elanike käest ja peatselt ka mõnes Fideli-meelsemas lehes ilmuvast reisikirjast.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.