Klubiinimesed

Eessõitva auto tagaaknalt jäi silma kleepekas Eesti Ford Scorpio Klubi. Porsche klubisse kuulumisest saan peaaegu aru, Land Roveri klubist samuti. Aga Ford Scorpio – see on ju auto, mis on vana, aga selle eest ilmetu ja kole. Vaevalt nad käivad koos üksteise sõiduriistasid imetlemas ja õlale patsutamas. Pigem on see ikka selline AAA-tüüpi koht, kus inimesed istuvad ringis, tõusevad kordamööda sõnadega Minu mini on Kerbert Norbe ja mul on kodus Ford Scorpio ja räägivad oma loo, mis neid sellise armetu olukorrani on viinud. Koduleht aitas ainult veidi mõistmisele lähemale:
Tõuke sellise koduka loomiseks andis see fakt, et kui ma otsisin endale autot, ei leidud ma internetis mitte midagi huvitavat. Ja nüüd ise aitan niisuguseid inimesi nagu mina olin 3 aastat tagasi (ma tunnen kaht inimest, kellel see sait aitas teha oma valiku). Kahjuks on maailmas veel vähe kodukaid Scorpio teemadel. Et siis klubi eesmärk on – miks ainult mina pean kannatama?


Tekkis huvi, mis värk nende tavaliste autode klubidega on. Eesti Opeli Klubi koduleht ei teinud palju targemaks: Ootame liituma kõiki Opeli omanikke, kes oskavad oma autosid hinnata ning peavad oma autot väärikaks margi esindajaks (või vähemalt näevad selle nimel vaeva) Minu meelest kahekordne loogikaviga – miks peaks keegi oma Opelit hinnata oskama ja miks peaks selle nimel vaeva nägema, kui see hästi välja ei tule? (Duh!) Ilmselt on tegu veel ühe nutuklubiga “Pole hullu, et sa sõidad Opeliga, paljud on sellest ennast välja rabelenud, tähtis on uskuda” või siis mingi satanistliku ühendusega, mis vajab suitsukatet. Škoda klubi tundus mingi turundusvigur, Mazda klubi oli poolenisti kooskäimise koht ja poolenisti foorum peaaegu 16000 postitusega a la mina näen viimasel ajal mx6 unes isegi, ja isegi ärkvel olles ei anna ta mulle rahu. ilus-väga ilus masin. kui sind huvitab mis saaks selle masinaga ette võtta, siis ma näitan, kui juba see nähtud pole.
Protokolli jaoks – mul on olnud uusi ja ilusaid ning vanu ja ilmetuid autosid, nagu praegune. Tean, et erinevatel inimestel on erinevad (peamiselt rahalised) põhjused mõne viimasesse gruppi kuuluvaga aparaadiga sõitmiseks. Aga kõik ju näevad, millega nad sõidavad. Ka peale harivat pooltundi netis ei saa ma aru, miks peaks seda klubilise tegevusega kuidagi eraldi rõhutama.

10 comments

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.