Käskkiri seoses puhkusega

Seoses edukalt möödunud spartakiaadiga soovin siirast tänu avaldada:
* Austria valitsusele, et nad pole lasknud Alpisid maha raiuda ning välismaale müüa nagu meie omad teevad Eesti rikkuse – metsaga
* Jarekile, kes kannatas välja tema kõrval-teki alt tulevad viina-aurud ja kes filmis nii reisi kõige ilusamaid kui valusamaid hetkesid
* Priidule, kes lubas sellest filmi kokku keevitada. (Ühe juba keevitas. www.zilmer.com/mov ja sealt jumps.avi)
* Joogile nimega Jägertee, mis tõi minu ellu uue arusaamise põhjuse ja tagajärje keerulistest seostest. Esimestel päevadel jõin seda päris mitu klaasi. Või ütleme otse – jõin hääle ära. Ülejäänud päevadel pidin siis sellesama Jägerteega oma häält tagasi jooma.
* Stenile, kes rikastas reisi asjaga, mida ta ise nimetab ”kõige rajum päev üldse”. Liialdus, muidugi. Päeva jooksul umbes tuhande joogi ärajoomine, aluspükste väel lumelauahüppamine ning jänesekostüümis kohaliku rokkbändi konterdi ajal lavale ronimine ning stagedive on ju köki-möki.
* Sellesama rokkbändi lauljale, et ta vastu Steni jänesekõrvu (ja nende all paiknevat pead) kidrat puruks ei löönud.
* Taavetile selle eest, et ta soostus esimesel õhtul rooli istuma
* Sellele jumalale, kes kaitseb joodikuid. Sest kuigi Taavet oli mainitud õhtul roolis kaine, võttis ta ühel hetkel sõidu pealt suure lonksu rummi. Ja umbes minut peale seda oli tee ääres politsei, kes peatas kinni kõik sõidukid .. välja arvatud meie oma.
* P.O.D. – le loo ”Alive” eest ja Touch & Go – le ”Straight to .. number one” eest.
*Minu jaoks tundmatule (õnneks) inimesele, kes mõtles välja väljendi ”palki mögaseks tegema” ja tegi meile sellega palju nalja.
*Meelisele selle eest, et ta viimasel päeval ässitas meid Jarekiga vaatamata vihmale ikka ja jälle tagasi mäe otsa sõitma. Põhiargument oli ”muidu juulis mõtled, et kurat oleks ikka võinud veel ühe raidi teha”. Ja kokkuvõttes oli supercool, hoolimata uduvihmast.
Sama sooja avaldaks noomituse:
* Metsatöllile iga eestlase sees. Miks peab nii olema, et ainuke tüüp, kes nädala jooksul närvidele käib, klubis trügib ja varvastel tallub, osutub hiljem eestlaseks?
* Estonian Airile juba ette, kui nad peaks Tallinn-Münheni liini kinni panema. Kamaan, niikuinii nad teenisid eelmisel aastal kahjumit, ja juhtkond preemiat ei saanud – mis see Münheni liini mõned kahjumimiljonid siis ära ei ole kannatada, kui saab otse Alpide külje alla sõita.
* Ilmataadile. Mis sa õige mõtled endast, mees? Kuidas siis nii, et ainult viiel päeval kuuest oli päike? Järgmine kord olgu nii, et iga päev on päike. Lisaks võiks öösiti värsket puudrit peale sadada.

One comment

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.