Esimene eestikeelne blogispämm

Sain sel nädalal esimese eestikeelse spämmkommentaari. Esiti mõtlesin, et selle sündmuse peaks jätma anonüümseks, nii nagu kunagi Artemise templi süüdanud Herostratos pidi jääma nimetuks, aga lugu ei ole nii lihtne. Niisiis faktid:
9. aprillil kirjutas keegi nimega hambaravi http://www.kliinik32.ee siiasamma kommentaari sisuga hambaravi http://www.kliinik32.ee. Selle kellegi (õigemini millegi, sest sõnum tundub kuidagi … masinlik) meiliaadressina oli märgitud kliinik32@kliinik32.ee, veebiaadressina http://www.kliinik32.ee ja IP-aadressiks oli salvestunud 217.159.130.212. Kui guugeldada ja see brauserisse sisestada, tundub tegu olevat Tartu aadressiga, mis on kuidagipidi Estikoga seotud.
Kirjutasin nii märgitud meiliaadressile kui kliiniku üldmeiliaadressile, tänasin neid kommentaari eest ja küsisin, miks ja kuidas nad niimoodi kommenteerivad. Blogikommentaaris toodud meiliaadressi ei olnud olemas, aga üldiselt aadressilt sain vastuse:
Tere,
Vabandame Kliinik 32 nimel tehtud kommentaari eest. Kahjuks ei ole me tuvastanud, kes sellise kommentaari tegi. Info saamisel teavitame Teidki.
Head,
Liina Mägi
Administraator

Kas tõesti kirjutas spämmkommentaari keegi lihtsalt segaduse külvamiseks? Kõlab veidi uskumatuna. (Ja kui see on tõsi, kas selle kohta võiks öelda spämm spämm?) Raske on uskuda ka seda, et piltide järgi toredatel hambaarstidel ei ole raha tasulise reklaami tegemiseks ja nad kasutavad meelega sama taktikat nagu viagramüüjad. Või siis on kuskil lihtsalt mingi ulakas turundusinimene, kes tegutses enne kui mõtles. Ei tea. Aga kui sina sellest kliinikust, nende veebifirmast või sellest IP-aadressist midagi rohkem tead, kirjuta palun. Spämmijad ilusasti ahju.

3 comments

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.