Kiri pangast

Minu kõrgeauline pank saatis mulle kirja, milliseid saan nii umbes kaks korda aastas. Läkitus kõlas:
Austatud klient
Teatame, et alates 01.07.06 muutus kuue (6) kuu EURIBOR. Teie laenulepingu x järgne intressimäär on y% aastas.
Alates 22.07.2006 on annuiteetmakse summa z EUR.
Laenujääki näete U-Netis. U-Neti lepingut saate sõlmida kõigis AS-i SEB Eesti Ühispank kontorites.

Minul, lihtsal inimesel, tekkisid kohe mõned küsimused:


– Kas see on hea või halb uudis ehk minu laenumakse kasvas või kahanes?
– Miks muutus toimus? Kas see puudutab ainult mind (mine sa tea, ehk olen mingi tagasimaksega hilinenud) või kõiki panga kliente võrdselt?
– Miks pank peale minu kaheksa-aasta pikkust internetipanga kasutamise kogemust ikka ja jälle tahab, et ma U-Neti lepingu sõlmiksin.
– Miks on juttu ainult eurodest, mitte Eesti kroonidest.
Umbes nelja minutiga saaks ju kirjutada hoopis sellise (toimetamata kujul, nagu see torust tuleb):
Tere Andrus
Teatame, et seoses intressimäärade tõusuga Euroopa Keskpangas tõusis alates 1. juulist mõnevõrra ka SEB Eesti Ühispanga EURIBOR-iga seotud kodulaenuklientide igakuine laenumakse. Teie uus intressimäär on X% ja igakuine tagasimakse Y krooni ehk Z EUR, mis on 150 krooni varasemast rohkem.
Lenujääki saate näha U-Netis. Kui soovite ennast kaitsta edaspidiste intressimäära muutuste eest, soovitame sõlmida fikseeritud intressimääraga laenuleping, mille kohta leiate infot www.seb.ee/fiksintress
.

2 comments

  1. Andrus

    Kuna vahepeal oli kommenteerimine spämmijate tõttu maas, saatis Teller meili:
    Kas panka kirjutasid? SEB on kohati ennast väga mõnusa kiire reageerimisega heast küljest näidanud. Neid tuleb lihtsalt veidi torkida.
    Vastan: ei kirjutanud panka, sest iseendast ei ole probleem mitte selles konkreetses kirjas, vaid suhtumises, et ametlikud teated peavad olema ametlikud. Pealegi, minul läks isegi kodulaenu pakkumise saamisega viimati poolteist nädalat, seejuures ohtra torkimisega. Goodwill pole nii kõrge, et neile tasuta konsultatsiooni anda.

  2. Investor

    Olen ka ise sama korduvalt kogenud, kui neid kirju veel paberil igakuiselt saeveskist saadeti. Kui isegi ei oleks teadlik tõusudest-langemistest, siis tekkis neid intressikirju lugedes lihtsalt küsimus – millest jutt. Lihtsalt seetõttu, et miski number muutus ja seda PEAB teavitama, siis oli see hirmus tüütav ka isegi peale panga poole pöördumist ikkagi edasi postkastist leida. Kusjuures eelnevalt nn hoiatuskiri ja hiljem kinnituskiri. Kõige kummalisem, et kliendi lihtsa soovi peale on reageeritud küsimusega: “milles ikkagi on probleem?”. Õnneks nüüdseks on juba suudetud metsa säästma hakata.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.